Przedszkole nr 40 im. Poznańskie Koziołki

Dyżur dla Rodziców

po wcześniejszym umówieniu za pośrednictwem iPrzedszkole

Wsparcie udzielane dzieciom

Nasze przedszkole oferuje swoim podopiecznym zajęcia z zakresu logopedii oraz pedagogiki specjalnej (zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, terapię pedagogiczną).

Udział w zajęciach możliwy jest:

- na wniosek wychowawczyń grupy, po obserwacji dziecka i jego umiejętności;

- na podstawie zaleceń z poradni psychologiczno-pedagogicznej (jak uzyskać wsparcie w tym zakresie – informacje znajdują się w dalszej części tekstu).

Zajęcia logopedyczne – prowadzone z dzieckiem indywidualnie lub w małej grupie. Celem tych zajęć jest usprawnianie funkcji warunkujących prawidłowy przebieg nauki mowy i mówienia, stymulowanie procesu nabywania kompetencji i językowych, usuwanie zakłóceń i zaburzeń komunikacji językowej, pomoc w przezwyciężaniu trudności związanych z mówieniem i rozumieniem mowy, prowadzenie ćwiczeń kształtujących prawidłową mowę.

Zajęcia z pedagogiem specjalnym - zajęcia korekcyjno-kompensacyjne – prowadzone głównie w małej grupie (od 2 do 5 osób) lub indywidualnie,
aby maksymalnie podnieść efektywność oddziaływań wspomagających. Celem zajęć jest wspieranie dzieci, u których widoczne są trudności w rozwoju psychoruchowym, aby nie dopuścić do powstania niepowodzeń w edukacji przedszkolnej oraz szkolnej.